aryeברשומה קודמת סיפרתי לכם על נפלאות ההומיאופתיה.
אני עדיין מחזיקה בדעתי שמדובר על תחום מוזר מאוד ואפילו אומר מעט קר באופן הטיפול שלו.
יכול להיות שזו רק אני, ויכול להיות שנפגשתי בעיקר עם הומיאופתים קצת קרים ומרוחקים- היוצא דופן היה צבי ציפורניים, אבל אני לא בטוחה שאפשר לסווג אותו כהומיאופת לכל דבר. אז יכול להיות שזו אני, אבל זו החוויה שלי.

 

לא שניתי את דעתי. החודשיים הראשונים של שחר תחת טיפולו של ד”ר אניספלד (להלן האניספלד) היו מדהימים.
אבל אז האניספלד שינה את הרמדי, כי כל חודשיים על פי ההומיאופתיה הקלאסית משנים את הרמדי. ועם השינוי הזה התחילו השיעולים הנבחנים לצוץ שוב פעם. בהתחלה זה היה בגדר sneak preview, מספר שיעולים בודדים בלילה וזהו. אבל שבוע לאחר מכן התחילה התקפה, והיום אנחנו בעיצומה של התקפה מספר 3.
והנה אני כאן, עם צוואר תפוס וכאב ראש מאיים להתפרץ בכל עת, מגוללת בפניכם את מחשבותיי.

 

הזמינות
אין ספק שהזמינות אל האניספלד מאוד לא נוחה.
כשאמרתי לו את זה הוא ציין בפניי שהוא אחד הרופאים הזמינים ביותר, או במילים שלו “תראי לי רופא שזמין עשירית ממה שאני זמין”.
האמת? אני יכולה להביא כדוגמא את ד”ר יוסי לקס, שזמין מאוד, חוזר לכל הודעה ואינו מוגבל לשעה אחת ביום בה הוא מדבר עם מטופלים שלו. יותר מזה, כשצריך אותו ל- S.O.S בסביבות 22:30, הוא עונה, ואציין גם- עונה באדיבות.
אבל זה חלק מהעניין, וכך האניספלד עובד ואני לא יכולה לבוא יותר מדי בטענות, ידעתי שכך זה יהיה, ומראש ידעתי שאני לא אוהב את זה.
אני באופן אישי חושבת שמי שמטפל בילדים- בעיקר תינוקות ופעוטות- צריך להיות זמין מאוד בכל דרך אותה הוא בוחר עבור מטופליו. עם הדיעה המוצקה הזו הלכתי בכל זאת אל ד”ר אניספלד, כיוון ושמעתי ממקורות יודעי דבר שאני סומכת עליהם, שמדובר במטפל מעולה.
ובסופו של יום, זה מה שחשוב לי.

 

עוד אוסיף, שאני באמת לא מעוניינת לשוחח עם האניספלד על ענייני דיומא, או לשלוח לו SMS שמדבר על ממשלת ימין רחבה. אם הדרך היחידה שלי לתקשר איתו היא SMS- שיענה לו בזמן אמת. ואם הדרך היחידה שלי היא טלפון- שיהיה זמין בזמן אמת. נקודת ההנחה היא שהורים מתקשרים ומציקים כשמשהו משתנה בבריאות הילד.
ואם האניספלד אומר בפגישה הראשונה “עם כל שינוי בבריאות אתם יוצרים קשר איתי”, אני רוצה לדעת שיש מישהו שיענה לי.
עם כל הכבוד ללו”ז הצפוף של ד”ר אניספלד, ואני באמת מבינה אותו שהוא איש עסוק ביותר, הבריאות של הילד שלי חשובה לי יותר מכל לו”ז שהוא.

 

אבל איך אני יכולה לתת לשחר את הטיפול ההומיאופתי המלא אם אני לא יכולה להשיג את המטפל ההומיאופתי בזמן אמת בטלפון?
ההתקפות האחרונות של שחר מתפתחות מאוד מהר, ואני לא יכולה להסתפק ב”שלח SMS על פני המים” ואולי בקרוב תגיע תשובה. אני צריכה לדעת עכשיו מה לעשות. ואם אני צריכה להזמין עוד רמדי בהום גליל, אני צריכה לעשות את זה כמה שיותר מהר, להספיק משלוח ולחסוך לאושיק טירחה או לחסוך שליחות ספיישל במונית. וגם אז הרמדי תגיע בסוף היום. וכך בזבזתי זמן יקר, ושחר כבר בעיצומו של צפצוף נוסף.

 

היעילות
אוקיי. שאלת ה- 64,000 ש”ח:
האם ההומיאופתיה יעילה עבור שחר?
או שאולי השאלה היא בכלל- האם ד”ר אניספלד יכול לעזור לשחר?
כמו בכל סוגי הרפואה, גם בהומיאופתיה יש גישות שונות. אולי הגישה של האניספלד אינה מתאימה לשחר? תחת גישה אגב, אני גם כוללת את הזמינות.

 

זו בעיה, כיוון והחודשיים הראשונים היו באמת מצוינים. כפי שראיתם, אני הייתי משוכנעת שהגענו למנוחה ולנחלה.
והנה, השתנתה הרמדי וחזרנו להתחלה. שיעולים נבחנים בעיקר בלי נזלת, שימוש בבטנזול להקלה על נשימה, שימוש בונטולין… אני רחוקה מלומר שזה אסור לשימוש, ממש לא. אני חושבת שכשיש צורך לתת את זה, צריך לתת את זה ותודה לאל שזה קיים.
אבל אני לא רוצה ששחר יחיה על זה. אני לא רוצה שיהיה תלוי במשהו- גם לא בהומיאופתיה אגב, ובטח לא במשהו שעלול לכלול תופעות לוואי בשימוש לאורך זמן.

 

האם יש מצב שההומיאופתיה עשתה כל שיכלה? או אולי, השאלה היא אחרת- האם האניספלד טעה ברמדי?
איך אני יכולה לברר את זה?
ואולי בכלל, מדובר על פרוגנוזה שהיא ידועה- יש שיפור ואז יש ירידה ואז שוב מגמת שיפור. אולי זה מה שעובר על שחר.
אם ככה- למה ד”ר אניספלד לא מספר לנו על זה?

 

יעילות- חלק 2
ואולי זו שאלת המיליון:
האם יש מצב שאין הרבה מה שאפשר לעשות מעבר למה שכבר עשינו עבור המצב הזה של שחר?
יכול להיות, שעלינו להשלים עם העובדה שמדי פעם, שחר יסבול מהתקפי סטרידור, בעיקר בחורף וזהו זה, זה המצב עד גיל 3 או 5 או איזה גיל שזה לא יהיה.
אז ההומיאופתיה או הרפואה הסינית יכולות לבוא בחשבון כגורם מחזק בין התקפות. בזמן אמת, ההומיאופתיה לא הוכיחה עצמה כיעילה בכלל.
אם יש אפשרות לקפוץ לדיקור, אז זה אפשרי כי הדיקור בפעמים רבות הוכיח עצמו כיעיל גם בזמן התקף.

 

מחשבות אחרונות וסיכום
אני מאוד מתלבטת. אני לא יודעת מה הדבר הנכון לעשות, אני רק יודעת שהמצב רחוק מלהיות אופטימלי.
יכול להיות שאני שקועה לי בציפיות לא ריאליות מהטיפול, אבל מאידך- היו לנו את החודשיים הראשונים כהוכחה, שאפשר לעבור נזלת מבלי שתתפתח לקוצר נשימה.
ויש כמה אפשרויות שאני רואה:
1. להמשיך עם הטיפול אצל ד”ר אניספלד, עם שיחה משולשת שתנסה להבהיר מה קורה פה בעצם.
2. להגיד יפה “שלום, תודה” וללכת להומיאופת אחר.
3. לקבל את המצב כמו שהוא, להבין שחורף ואביב הן תקופות שיהיו יותר מועדות לפורענות אצל שחר, ולהמשיך עם טיפול כלשהו לבחירתנו- ממש כפי שציינתי לעיל.
4. לחזור לדיקור.

 

אשמח לדיעותיכם
בין אם טופלתם אצל אניספלד ובין אם לא- אשמח לשמוע מה דעתכם.
אנא השאירו מילותיכם בתגובות.

תגיות: , , , , , , ,

הצטרפו אלינו בפייסבוק

תגובות

14 תגובות ל “מחשבות אודות הטיפול אצל ד”ר אמיר אניספלד”

 1. אבא:

  כן, אוהב מאוד את “האנסיפלד”. הדעה שלי ידועה לך, לא נדע לעולם אם מה שהקל על שחר בחודשיים הטובים זה הטיפול או השקט הטבעי, מה שבטוח, כרגע ההומאופתיה לא עוזרת. זה בדוק וזו עובדה. כנראה שבאמת הרופא הכי טוב הוא כמו שאניספלד אומר, ד”ר זמן.

  השב לתגובה זו

 2. מורן אבן:

  יש באמת המון דרכים להסתכל על הומאופטיה, רפואה אנתרופוסופית נותנת בעיני תשובה לנו, המטפלים ברפואה סינית, כך שאפשר להבין מה האנרגטיקה של הרמדיס ברפואה סינית.

  דבר נוסף שראיתי אצלי בקליניקה, הוא שנוכחות של טפילים וזה קורה הרבה עם ילדים מפריעה לטיפול להיות מהיר ויעיל כמו שמצפים ממנו שיהיה.

  מורן אבן

  השב לתגובה זו

  יעל Reply:

  היי מורן,

  טוב לשמוע ממך, מה שלומך?

  איך הרפואה האנתרופוסופית מסבירה למטפלים ברפואה סינית את האנרגטיקה של הרמדיס?
  אשמח לשמוע עוד, מה גם שלדעתי, גם ג’וליאן סקוט עובד עם רפואה אנתרופוסופית, כך שזה כבר פעם שניה שאני שומעת על ההקשר המעניין. אשמח אם תוכל להרחיב בנושא.

  תודה וחג שמח,
  יעל

  השב לתגובה זו

 3. גליה:

  שלום יעל,
  כתבתי לך גם ברשומה הקודמת.
  יכולתי לרשום זאת בעצמי מאחר ויש לי נסיון ארוך מאוד עם הומאופטיה בטפול בבן שלי ועם הומאופטים.
  הייתי יכולה לכתוב ספר על הנושא
  גם לי אין ממש תשובות.
  אצלנו הומאופטיה עשתה שינויים טובים, אח”כ חרפנה מחדש וכך כמעט כל מי ששלחתי לטפול אצל הומאופטים.
  מצד שני התוצאות הדרמטיות שלה תמיד עושות חשק לחזור כי יש הרגשה שיש פה משהו מאוד מאוד חזק ויחסית קל (צריך רק לקחת רמדי)
  כך שאני איתך בהתחבטויות שלך.
  מה שברור כשמש כמו שכתבתי לך בפוסט הקודם: הוא לא מתנהל בדרך שמכבדת מטפל. אין לך זמן? אל תקח יותר מטופלים.
  מקווה ששחר מרגיש טוב יותר,
  גליה

  השב לתגובה זו

  יעל Reply:

  היי גליה,

  תודה על תשובתך.
  אין לי הרבה מה להוסיף על מה שאמרת בכל הקשור להתחבטויות.
  לגבי אופן ההתנהלות של ד”ר אניספלד, אני גם לא יודעת מה לומר כל כך, כי העובדה היא שהרבה מאוד אנשים מגיעים אליו, על אף ולמרות הכל.
  אז כנראה שזה כן עובד במקרים רבים. :-)

  תודה ואני מקווה שאתם בטוב,
  יעל

  השב לתגובה זו

 4. מרג'י:

  שלום לך,

  רציתי להודות לך מאוד על השיתוף, תרמת לי מאוד לקבל החלטה!
  אני בטוח לא אלך לאניספלד הזה, ממש התלבטתי כי זה המון כסך וזמן להשקיע עד שהוא מכיר את הילד ומליוני השאלות וכו’…אבל אם את אומרת שהוא לא זמין – מיצידי שיהיה אלוהים בכבודו ובעצמו שימשיך בעיסוקיו אני לא אפריע לו :-)
  אז שוב ממש תודה לך אני אנסה ללכת להומאופט אחר זמין…
  אגב, גם אני טיפלתי בבן שלי אצל הומאופטית ואני לא לגמרי בטוחה שזה יעיל – אני גם בדיעה שדיקור יעיל יותר (אבל גם לא להיט..)

  השב לתגובה זו

 5. תמי:

  אני רוצה מאוד להודות לך על השיתוף. לקחתי את בתי בת ה15 להומיאופטית בירושלים וגם היא היתה מאוד לא זמינה, בנוסף לכך היתה רתחנית וכעסנית, ומה שמדהים, בתי שמעולם לא השתעלה החלה להשתעל נורא עם כאבים בחזה. כשאמרתי לרופאה אז כעסה עלי שלא הלכתי לרופא רגיל. נו, מוזר ביותר. לגבי אניספלד,לפני שלוש עשרה שנה הוא טיפל בבתי הבכורה והתרופה עזרה בן לילה, ולפני שמונה שנים טיפל בבתי הצעירה לא עזר בכלל. כעת אני מחפשת רופא/ה הומ. אחר/ת בירושלים. מי מכיר/ה מישהו/יא ממש טוב/ה??? אנא המליצו! תודה, תמי

  השב לתגובה זו

  יעל Reply:

  היי תמי,

  חשוב ללכת לרופא רגיל גם אם יש טיפול הומיאופתי במקביל, כדי לוודא שהכל בסדר.
  זה דווקא מעודד אותי מה שסיפרת על ההומיאופתית ההיא. :-)
  היה לי מאוד קשה עם חוסר הזמינות, בעיקר במצב אקוטי. אני צריכה פתרון *עכשיו*, כשהילד שלי משתעל וקשה לו להכניס אויר, לא כאשר למטפל נוח, או לאחר 3 שעות מזמן השארת ההודעה…. לא מבינה את ההגיון של טיפול שכזה.

  אני לא מכירה מטפלים בהומיאופתיה, אבל את יכולה לנסות להיכנס לפורום הומיאופתיה בתפוז ולנסות לקבל שם המלצות.

  השב לתגובה זו

 6. מור:

  עונה לך כהומאופתית :
  אין ספק שהומאופתיה בטיפול מדוייק ונכון יכולה להוביל את שחר לריפוי מלא – כלומר – לכך שיתחזק ולא יסבול יותר מבעיות במערכת הנשימה. בתוך כמה זמן? איני יודעת, תלוי בהרבה גורמים. מבחינת “לאן יש לשאוף” – אז התשובה – להרבה, למקסימום, הומאופתיה היא הרבה יותר מחיזוק ותגבור בשעות מצוקה, להבנתי היא מרפא את שורש הבעייה.
  לגבי ההומאופת איני מכירה אותו, ואכן ייתכן שהרמדי אינה מדוייקת, אבל שוב – צריך להבין את המהלך כולו שעברתם מההתחלה ועד היום כדי להסיק מסקנות, ואיני בקיאה בפרטים…..אז כאמור, יש ייתרון להמשיך עם אותו הומאופת ולנסות רמדי חדשה ומדוייקת, משום שכבר מכיר את הילד ארוכות, ויש ייתרון ללכת להומאופת חדש……
  לשיקולכם
  בהצלחה
  בריאות

  השב לתגובה זו

 7. לולי:

  היי לכולם,
  אני בעיצומו של טיפול עם אניספלד. מקבלת לגבי הזמינות, חושבת שזו דרך הטיפול, כלומר קור רוח, רוגע ושלווה פנימית, ביטחון וזמן. עד כמה שאפשר להפנים וליישם תכנות אלה בשעת מצוקה, בייחוד מאחר ואנו לא רופאים אנינו יודעים מהן הסכנות הטמונות לנו בדרך!
  קיבלנו את הרמדי לפני כשלושה חודשים ואכן הקטנה היתה נקייה באורך פלא! זה היה נפלאאאא! אין לי מושג אם זה היה הרמדי או הויטמינים או הקיץ..
  כרגע אנחנו בעיצומו של התקף ברונכית עם ציפצופים, חריכות וחירחורים, קצב נשימות מואץ, חום נמוך, פריחות.. מאבק קשה של שבועיים ללא התקדמות ממשית, ירידה קלה באנרגיה ,אבל אפשר להבין, מי לא היה מותש במצב שכזה??.
  ההומאופטיה עבורי היא סוג של ערפל ללא תשובות בשרניות שישביעו את הרעב שלי, לא נותנת קרקע יציבה לדרך לא דרך.. הדבר היחיד שמונע ממני לקפוץ על אנטיביוטיקה (והיא בהיכון) הוא מצב רוחה של ביתי ,השינה שלה והתנהגותה הסבירה, כפי שאניספלד טורח להזכיר. כן, גם חולים סופניים מתגברים על מחלתם בעזרת כח הנשמה.
  ע”פ רופא קונבנציונאלי, ביתי מהלכת על גבול דלקת ריאות. השם יודע באיזה מסע אני מוליכה אותה…
  כמוכם, גם אני ,מותשת , מהורהרת, מעורערת,מפוחדת, ומתלבטת.
  לפעמים אני שואלת עצמי אולי, כרוב ילדי ישראל האסמטיים, עלי לתת לה טיפול מונע, כן משאפים, וכיוצא בזה, ולישון בשקט, הכל עובר חביבי, לא??
  איך עובדים, חיים, עם טיפול שכזה????
  אם למישהו יש סיפורים נחמדים שיעודדו את רוחי להמשיך בדרך…
  תודה.

  השב לתגובה זו

  יעל Reply:

  לולי,

  אני חושבת ששילוב בין רפואות היא הדרך הנכונה. כך זה עובד לי.
  אני לא מסכימה עם ההומיאופתיה ששוללת מתן תרופות במקביל למתן רמדי.
  בעיניי זה מעמיד את המטופל (ילד או מבוגר) בסכנה לפעמים, וזה ממש לא מקובל מבחינתי- ואת זה אני אומרת כמטופלת בעצמי, כאמא לילדים וכמטפלת ברפואה סינית בדימוס.

  לרפואה המערבית יתרונות גדולים מאוד, ונכון יהיה לשלב אותה בטיפול בבתך.
  כשצריך אנטיביוטיקה- נותנים אנטיביוטיקה. הבעיה מתחילה כשנותנים אנטיביוטיקה על בסיס קבוע.
  זה שאת הולכת עם הומיאופתיה ממש לא אומר שאת צריכה לשלול טיפול ברפואה מערבית.
  ממש ממש לא.

  השב לתגובה זו

 8. חנה צימרמן:

  היי,

  כמי שד”ר אמיר אניספלד טיפל בשלושת ילדיה מגיל 0, אני לא מכירה את עיניין בעיית הזמינות, אפילו כשהוא היה רופא של קופת חולים כללית, הוא היה זמין באופן מדהים (לא, הוא אף פעם לא ענה מייד לטלפון. אבל גם לא ציפיתי לכך מעולם. הוא תמיד חזר אלי תוך זמן ממש סביר. איכשהו תמיד היה לי ברור שגם הוא בן אדם. אבל אפילו כשהיה במילואים בחרמון, הוא מצא זמן לענות ולעזור ולייעץ).
  לאחת הבנות הייתה איזו סוג של ברונכיט. היה צריך הרבה אורך רוח. אבל זו הייתה הדרך שבה החרנו ללכת, ועמדנו בה. הייתה גם אסטמה של העור (עד היום), שהיה צריך הרבה אורך רוח ואמונה בנסיונו של אמיר כדי לא לטפל בה, אלא רק בסימפטומים שלה. היום המצב הרבה הרבה יותר טוב (כמעט מצויין אפילו), ובניגוד לאחרים, שטיפלו בשיטות קונבנציונאליות, והתפתחה להם גם אסטמה, נותרנו רק עם אסטמה של העור במצב ממש קל. אבל הדרך ארוכה, ולא קלה.
  אנחנו מאוד מאוד מעריכים את אמיר – דווקא בגלל זמינותו, ובגלל הרוגע שהוא משרה.
  רק שיהיה הרבה בריאות לכולם!

  השב לתגובה זו

 9. אמא:

  הי,
  אנחנו מוטופלים של אניספלד כבר שלוש שנים. הזמינות שלו מלאה והוא תמיד חוזר.
  מעבר לזה הטיפול מצליח! תקופה ארוכה לא היינו אצלו בגלל שהכל הה בסדר, אבל כשהעניינים התחילו להתדרדר ועברנו כל שבועיים לאנטיביוטיקה- התקשרנו והוא עזר לנו:-)

  השב לתגובה זו

 10. יעל:

  היי חנה ואמא- אשריכן שהטיפול אצל אניספלד עוזר.
  באמת.
  עברו שנים מאז שהייתי אצלו פעם אחרונה, פגשתי בעוד אנשים ששותפים לדעתי, אני פוגשת פה בבלוג כמוכן- שלא מסכימות איתי, והרי כך זה כמעט עם כל מטפל בעל שם.

  מאחלת לכן ולמשפחותיכן הרבה בריאות- עם הומיאופתיה וגם בלי :)

  השב לתגובה זו

הוסף תגובה